BIEG SZERSZENIA

Jubileuszowy V Bieg Szerszenia- Nocny Bieg Świętojański

Oleśnica23/06/2018r. - dystans 10km

 

 

Jubileuszowy 5. BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański odbędzie się w dniu 23 czerwca 2018 roku w Oleśnicy na terenie Stawów Miejskich, wodociągów oraz Parku Książt Oleśnickich, biuro zawodów oraz start biegu będą tradycyjnie usytuowane na Stadionie Miejskim przy ulicy Brzozowej 4 natomiast meta i tutaj niespodzianka zostanie  zlokalizowana na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich gdzie również odbędzie się dokoracja zwycięzców oraz biesiada dla zawodników i pozostałuch gości.

Z wielką dumą i przyjemnością informujemy, iż Ambasadorką Biegu Szerszenia w dalszym ciągu pozostaje znana lekkoatletka, olimpijka z Rio de Janeiro Iwona BERNARDELLI znana wcześniej pod nazwiskiem LEWANDOWSKA a tegoroczną Twarzą Biegu zdecydowała się zostać Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC, reprezentantka Polski, olimpijka,  między innymi brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 metrów, rekordzistka oraz halowa mistrzyni polski na dystansie 400m. 

Bieg rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 21. Każdy z uczestników biegu jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku (dziedziniec Zamku Książąt Oleśnickich) aby zapoznać się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Osoby towarzyszące zawodnikom również mogą uczestniczyć w pobiegowej imprezie gdzie będzie do dyspozycji bogato wyposażony bufet z którego będzie można skorzystać. Zawodnik, który dokona opłaty startowej ma zapewniony wyjątkowy medal (po ukończeniu biegu), bogoty pakiet startowy w którym otrzymuje wejściówkę na wspólną biesiadę związaną z Nocą Świętojańską.

 

Chcesz wystartować w V BIEGU SZERSZENIA ?

Wystarczy kliknąć TUTAJ - zapraszamy serdecznie.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z ragulaminem biegu:

Regulamin dostępny jest TUTAJ

 

UWAGA !!! NOWA TRASA !!!

 

Trasa i profil Jubileuszowego V Biegu Szerszenia- Nocnego Biegu Świętojańskego

 

Firmy, Instytucje oraz osoby prywatne chcące wesprzeć naszą inicjatywę proszone są o wpłatę dowolnej kwoty na konto Biegu w Millennium Banku:

23 1160 2202 0000 0002 4796 9929

tytułem: IV Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański

 

BIEG MAŁEGO SZERSZENIA- MERITUM RUN

Oleśnica 23/06/2018r. Stadion Miejski

Bieg Małego Szerszenia dedykowany jest dla najmłodszych sympatyków biegania w wieku 5-12 lat, którzy będą mieli do pokonania dystanse od 100 do 400 metrów w zależności od wieku (dystans 100 metrów - dzieci w wieku 5-6 lat, dystans 200 metrów - dzieci w wieku 7-9 lat, dystans 400 metrów - dzieci 10-12 lat). Dla dzieci poniżej piątego roku życia będzie zorganizowany tor przeszkód, który będą pokonywali wspólnie z rodzicem lub opiekunem, ponadto odbędzie się rónież Bieg Pampersa dedykowany rodzicom z najmłodszymi dziećmi. Bieg odbędzie się w dniu 23 czerwca 2018 roku o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Oleśnicy przy ulicy Brzozowej. Zapisy do biegu będą możliwe w dniu biegu na Stadionie w Biurze Zawodów, które będzie czynne w godzinach 14:30-16:00. Współorganizatorem biegu jest MERITUM Centrum Obsługi Biznesu oraz Firma Kerry Polska oddział w Oleśnicy która w znacznym stopniu przyczyniła się do organizacji imprezy. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieciaki do wzięcia udziału w naszym biegu, każde dziecko zostanie nagrodzone. Udział w biegu jest BEZPŁATNY

WSPÓŁORGANIZATOR:

PATRONAT HONOROWY:

PATRONAT MEDIALNY:


PARTNERZY:SPONSORZY: 

 

  

  


 

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

4 marca 2018r. START godzina 11:30

Zamek Książąt Oleśnickich w Oleśnicy

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

W dniu 26 lutego 2017 roku Fundacja Wolność i Demokracja oraz Klub Biegacza Szerszeń w Oleśnicy zapraszają na lokalną edycję imprezy, która po raz drugi odbędzie się w Oleśnicy, dawnej stolicy Księstwa Oleśnickiego.
Przygotowane zostały trasy na dystansach:

- 800 metrów bieg dla dzieciaków w wieku 12-14 lat,
- 1963 metry (Bieg Pamięci) będącej symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych (rywalizacja na tym dystansie dostępna będzie również dla zawodników Nordic Walking),
- 5 km (Bieg Główny)
Spotykamy się o godzinie 12:00. na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy gdzię będzie usytuowany start i meta na obu dystansach.
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona rekonstrukcja historyczna, którą przeprowadzi Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA.
Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.
Zgłoszenia 80 miejsc dla Biegu Pamięci oraz 100 dla Biegu Głównego. Liczba miejsc ograniczona.

  

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI:

BIEG PAMIĘCI, NORDIC WALKING - WYNIKI OPEN

BIEG PAMIĘCI - WYNIKI OPEN 

BIEG GŁÓWNY - WYNIKI OPEN

 

Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.


Kontakt do kordynatora: Łukasz Zimniak nr telefonu: 692 691 310 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z regulaminem biegu

Regulamin dostępny jest TUTAJ.

 

 


DZIKA TRZYNASTKA 2

7 października 2017r. START godzina 13:13

Boguszów-Gorce

 

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w biegu górskim pod nazwą „DZIKA TRZYNASTKA” na dystansie 13 km, który odbędzie się w Boguszowie-Gorcach przy Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym GÓRA DZIKOWIEC – dla wszystkich uczestników biegu okolicznościowy medal, ponadto puchary a także dodatkowa klasyfikacja dla najlepszego góra i góralki na podbiegu pod stok.
Dla wszystkich po biegu gwarantowana dobra zabawa przy dobrej muzyce na żywo, grillu i ognisku.
Do zobaczenia 7 PAŹDZIERNIKA 2017 r., start godzina 13:13 - ZAPRASZAMY.
Trasa 13 km - trawiasto-szutrowa poprowadzona szlakami masywu Dzikowca! (trasa Dzikiej Trzynastki fragmentami pokrywa się z trasą Sudeckiej Setki).
Opłata jedyna 35 zł za pakiet podstawowy lub 55 zł za pakiet premium wzbogacony o koszulkę okolicznościową).
Limit 150 zawodników, limit czasu wynosi 3 godziny. BIURO ZAWODÓW CZYNNE W DNIU BIEGU W GODZINACH 10:00-12:30. Dodatkowo odbędą się zawody w Nordic Walking na dystansie około 5 km, które wystartują o godzinie 12:30 oraz Bieg Małego Dzika dedykowany dla najmłodszych uczestników na dystansie ok 500 m który rozpocznie się ok godziny 14:00.

  

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI

DZIKIEJ TRZYNASTKI

WYNIKI OPEN

OPEN KOBIET

MIESZKANIEC GMINY BOGUSZÓW-GORCE

 

Chcesz wystartować w DZIKIEJ TRZYNASTCE?

Nic prostszego wystarczy klinąć TUTAJ. 

 

Zapraszamy również do zapoznania się z regulaminem Dzikiej Trzynastki (kliknij)

 

Trasa i profil Dzikiej Trzynastki. 

 ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W DZIKIEJ TRZYNASTCE, POSKROMCIE "DZIKA"


IV BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański

Oleśnica 24/06/2017r. - dystans 10km

 

 

4. BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański odbędzie się w dniu 24 czerwca 2017 roku w Oleśnicy na terenie Stawów Miejskich i wodociągów, biuro zawodów oraz start biegu będą usytuowane na Stadionie Miejskim przy ulicy Brzozowej 4 natomiast meta tradycyjnie zlokalizowane będzie w okolicy Amfiteatru nad stawami.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Ambasadorką Biegu Szerszenia w dalszym ciągu pozostaje znana lekkoatletka, olimpijka z Rio de Janeiro Iwona BERNARDELLI znana wcześniej pod nazwiskiem LEWANDOWSKA.

Bieg rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 21. Każdy z uczestników biegu jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku (teren Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol - miejsce do grillowania) aby zapoznać się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Osoby towarzyszące zawodnikom również mogą uczestniczyć w pobiegowej imprezie gdzie będzie do dyspozycji bogato wyposażony bufet z którego będzie można skorzystać za symboliczną opłatą (tylko osoby towarzyszące, zawodnicy korzystają z bufetu w ramach opłaty startowej). Zawodnik, który dokona opłaty startowej ma zapewniony wyjątkowy medal (po ukończeniu biegu), pamiątkową koszulkę techniczną (tylko przy wyborze pakietu premium) oraz otrzymuje wejściówkę na wspólną biesiadę związaną z Nocą Świętojańską (dotyczy to również pakietu podstawowego).

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI

4. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO

WYNIKI OPEN

OPEN KOBIET

MIESZKAŃCY OLEŚNICY

KATEGORIE

 

Informujemy iż miejsca uzyskane w poszczególnych kategoriach nie dublowały się a więc pierwsze trzy miejsca Open mężczyzn i kobiet nie były brane pod uwagę w kategoriach wiekowych oraz w kategorii Oleśniczanie.

 

Chcesz wystartować w III BIEGU SZERSZENIA ?

Wystarczy kliknąć TUTAJ - zapraszamy serdecznie.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z ragulaminem biegu:

Regulamin dostępny jest TUTAJ

 

Trasa i profil IV Biegu Szerszenia- Nocnego Biegu Świętojańskiego

 

 

Firmy, Instytucje oraz osoby prywatne chcące wesprzeć naszą inicjatywę proszone są o wpłatę dowolnej kwoty na konto Biegu w Millennium Banku:

23 1160 2202 0000 0002 4796 9929

tytułem: IV Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański

 

BIEG MAŁEGO SZERSZENIA- MERITUM RUN

Oleśnica 24/06/2017r. Stadion Miejski

Bieg Małego Szerszenia dedykowany jest dla najmłodszych sympatyków biegania w wieku 5-12 lat, którzy będą mieli do pokonania dystanse od 100 do 400 metrów w zależności od wieku (dystans 100 metrów - dzieci w wieku 5-6 lat, dystans 200 metrów - dzieci w wieku 7-9 lat, dystans 400 metrów - dzieci 10-12 lat). Dla dzieci poniżej piątego roku życia będzie zorganizowany tor przeszkód, który będą pokonywali wspólnie z rodzicem lub opiekunem. Bieg odbędzie się w dniu 24 czerwca 2017 roku o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Oleśnicy przy ulicy Brzozowej. Zapisy do biegu będą możliwe w dniu biegu na Stadionie w Biurze Zawodów, które będzie czynne w godzinach 15-16:00. Współorganizatorem biegu jest MERITUM Centrum Obsługi Biznesu oraz Firma Kerry Polska oddział w Oleśnicy która w znacznym stopniu przyczyniła się do organizacji imprezy. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieciaki do wzięcia udziału w naszym biegu, każde dziecko zostanie nagrodzone.

WSPÓŁORGANIZATOR:


PATRONAT HONOROWY:

PATRONAT MEDIALNY:

   

  

PARTNERZY:

SPONSORZY: 

     


    


TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

26 lutego 2017r. START godzina 12:00

Zamek Książąt Oleśnickich w Oleśnicy

 

 

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

W dniu 26 lutego 2017 roku Fundacja Wolność i Demokracja oraz Klub Biegacza Szerszeń w Oleśnicy zapraszają na lokalną edycję imprezy, która po raz drugi odbędzie się w Oleśnicy, dawnej stolicy Księstwa Oleśnickiego.
Przygotowane zostały trasy na dystansach:
- 1963 metry (Bieg Pamięci) będącej symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych,
- 5 km (Bieg Główny)
Spotykamy się o godzinie 12:00. na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy gdzię będzie usytuowany start i meta na obu dystansach.
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona rekonstrukcja historyczna, którą przeprowadzi Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA.
Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.
Zgłoszenia 80 miejsc dla Biegu Pamięci oraz 100 dla Biegu Głównego. Liczba miejsc ograniczona.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI:

BIEG DZIECI - WYNIKI OPEN

BIEG PAMIĘCI, NORDIC WALKING - WYNIKI OPEN

BIEG PAMIĘCI - WYNIKI OPEN

BIEG GŁÓWNY - WYNIKI OPEN

 

Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.


Kontakt do kordynatora: Łukasz Zimniak nr telefonu: 692 691 310 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z regulaminem biegu

Regulamin dostępny jest TUTAJ.

 

ORGANIZATORZY:

   

LOKALNI SPONSORZY PROJEKTU:

 

LOKALNI PARTNERZY PROJEKTU:

 


 

DZIKA TRZYNASTKA

22 października 2016r. START godzina 13:13

Boguszów-Gorce

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w biegu górskim pod nazwą „DZIKA TRZYNASTKA” na dystansie 13 km, który odbędzie się w Boguszowie-Gorcach przy Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym GÓRA DZIKOWIEC – dla wszystkich uczestników biegu okolicznościowy medal, ponadto puchary i nagrody rzeczowe dla szczęśliwców a także dodatkowa klasyfikacja dla najlepszego góra i góralki na podbiegu pod stok.
Dla wszystkich po biegu gwarantowana dobra zabawa przy dobrej muzyce na żywo, grillu i ognisku.
Do zobaczenia 22 PAŹDZIERNIKA 2016 r., start godzina 13:13 - ZAPRASZAMY.
Trasa 13 km - trawiasto-szutrowa poprowadzona szlakami masywu Dzikowca! (trasa Dzikiej Trzynastki fragmentami pokrywa się z trasą Sudeckiej Setki).
Opłata jedyna 30 zł za pakiet podstawowy lub 55 zł za pakiet premium wzbogacony o koszulkę okolicznościową).
Limit 300 zawodników, limit czasu wynosi 3 godziny. BIURO ZAWODÓW CZYNNE W DNIU BIEGU W GODZINACH 10:00-12:30.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI

DZIKIEJ TRZYNASTKI

WYNIKI OPEN

OPEN KOBIET

MIESZKANIEC GMINY BOGUSZÓW-GORCE

 

Chcesz wystartować w DZIKIEJ TRZYNASTCE?

Nic prostszego wystarczy klinąć TUTAJ.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z regulaminem Dzikiej Trzynastki (kliknij)

 

Trasa i profil Dzikiej Trzynastki.

 Informujemy, iż poza biegiem głównym na dystansie 13 km w dniu biegu odbędą się również zawody dla zawodników Nordic Walking na dystansie około 4 km oraz dla najmłodszych sympatyków biegania na różnych dystansch pod nazwą Bieg Małego Dzika - serdecznie zapraszamy.

Zapisy na Nordic Walking oraz Bieg Małego Dzika tylko i wyłącznie w dniu biegu 22 października w Biurze Zawodów w godzinach 10:00:12:30.

 ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W DZIKIEJ TRZYNASTCE, POSKROMCIE "DZIKA"

 


 

III BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański

Oleśnica 11/06/2016r. - dystans 10km

 

 

 3. BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański odbędzie się w dniu 11 czerwca 2016 roku w Oleśnicy na terenie Stawów Miejskich i wodociągów, biuro zawodów będzie usytuowane na Stadionie Miejskim przy ulicy Brzozowej 4 natomiast start i meta zlokalizowane będą w okolicy Amfiteatru nad stawami.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Ambasadorką Biegu Szerszenia w dalszym ciągu jest znana lekkoatletka Iwona LEWANDOWSKA a Twarzą trzeciej edycji biegu pozostaje Danuta URBANIK do której dołączą Monika HAŁASA oraz Martyna PUSCHHAUS, które również zdecydowały się promować oleśnicką imprezę biegową.

Bieg rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 21. Każdy z uczestników biegu jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku (teren Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol - miejsce do grillowania) aby zapoznać się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Osoby towarzyszące zawodnikom również mogą uczestniczyć w pobiegowej imprezie gdzie będzie do dyspozycji bogato wyposażony bufet z którego będzie można skorzystać za symboliczną opłatą (tylko osoby towarzyszące, zawodnicy korzystają z bufety w ramach opłaty startowej). Zawodnik, który dokona opłaty startowej ma zapewniony wyjątkowy medal (po ukończeniu biegu), pamiątkową koszulkę techniczną, pakiet startowy oraz otrzymuje wejściówkę na wspólną biesiadę związaną z Nocą Świętojańską.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI

3. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO

WYNIKI OPEN

OPEN KOBIET

MIESZKAŃCY OLEŚNICY

KATEGORIE

Poniżej przedstawiamy wyniki biegu na 800 metrów kobiet, który odbył się przy okazji Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików powiązanym z otwarciem zrewitalizowanego Stadionu Miejskiego. W biegu wzięły udział zawodniczki zaproszone między innymi przez nasz Klub, z zaproszenia skorzystały: Ewa JACNIAK zawodniczka AZS UMCS Lublin, Martyna PUSCHHAUS (Twarz 3. Biegu Szerszenia oraz Honorowa Członkini KB Szerszeń) zawodniczka MKS-MOS Płomień Sosnowiec oraz Magdalena KRAWCZYK reprezentująca barwy GKS Piasta Gliwice.

1. JACNIAK Ewa AZS UMCS Lublin 2:07.94

2. PUSCHHAUS Martyna MKS-MOS Płomień Sosonowiec 2:10.90

3. KRAWCZYK Magdalena GKS Piast Gliwice 2:14.36

4. GĘBARZEWSKA Monika WKS Śląsk Wrocław 2:16.15

5. GULCZYŃSKA Natalia LKS Olimpic Szczecin 2:17.23

6. SIEDLECKA Natalia LUKS MGOKSiR Korfantów 2:19.27

7. PAWŁOWSKA Magdalena MKS Szerszeń Bogatynia 2:22.45

8. KÖNIGSMAN Karolina MKS Piast Lwówek Śląski 2:26.17

 

Chcesz wystartować w III BIEGU SZERSZENIA ?

Wystarczy kliknąć TUTAJ - zapraszamy serdecznie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Biegu Szerszenia (kliknj)

 

Trasa i profil III BIEGU SZERSZENIA - Nocnego Biegu Świętojańskiego

 

BIEG MAŁEGO SZERSZENIA

Oleśnica 11/06/2016r. Stadion Miejski

Bieg Małego Szerszenia dedykowany jest dla najmłodszych sympatyków biegania w wieku 5-12 lat, którzy będą mieli do pokonania dystanse od 100 do 400 metrów w zależności od wieku (dystans 100 metrów - dzieci w wieku 5-6 lat, dystans 200 metrów - dzieci w wieku 7-9 lat, dystans 400 metrów - dzieci 10-12 lat). Bieg odbędzie się w dniu 11 czerwca 2016 roku o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Oleśnicy przy ulicy Brzozowej. Zapisy do biegu będą możliwe w dniu biegu na Stadionie w Biurze Zawodów, które będzie czynne w godzinach 16-16:50. Współorganizatorem biegu jest Pizzeria Pasta e Basta oraz Firma Kerry Polska oddział w Oleśnicy która w znacznym stopniu przyczyniła się do organizacji imprezy. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieciaki do wzięcia udziału w naszym biegu, każde dziecko zostanie nagrodzone. Więcej informacji można uzyskać drogą mailową pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Firmy, Instytucje oraz osoby prywatne chcące wesprzeć naszą inicjatywę proszone są o wpłatę dowolnej kwoty na konto Biegu w Millennium Banku:

 

23 1160 2202 0000 0002 4796 9929

 

tytułem: III Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański

 

Informujemy, że wszyscy Ci którzy znajdują się na liście startowej 3. Biegu Szerszenia i jeszcze nie opłacili wpisowego mogą wspomóc oleśnickiego biegacza co przełoży się na zniżkę za opłatę startową.

Każdy kto przeleje 10zł na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia

na rachunek 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839

z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia "DLA LEWEGO"

zapłaci za wpisowe na Bieg Szerszenia 10zł mniej.

Pomagajmy, pomaganie jest fajne.

 

WSPÓŁORGANIZATOR:


PATRONAT HONOROWY:

PATRONAT MEDIALNY:PARTNERZY:

  


SPONSORZY:

  

  

 

  

OPRAWA ARTYSTYCZNA:

WOLONTARIAT:

 


 

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

28 lutego 2016r. START godzina 12:00

Zamek Książąt Oleśnickich w Oleśnicy

 

 

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

  W dniu 28 lutego 2016 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz czwarty organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Fundacji Wolność i Demokracja oraz Klub Biegacza Szerszeń w Oleśnicy zaprasza na lokalną edycję imprezy, która po raz pierwszy odbędzie się w Oleśnicy, dawnej stolicy Księstwa Oleśnickiego.
Przygotowane zostały trasy na dystansach:
- 1963 metry (Bieg Pamięci) będącej symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych,
- 5 km (Bieg Główny)
Spotykamy się o godzinie 12:00. na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy gdzię będzie usytuowany start i meta na obu dystansach.
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna na: Pomnik Polaków zmarłych w Związku Sowieckim w czasie Wielkiego Głodu oraz rekonstrukcja historyczna, którą przeprowadzi Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA (widowisko historyczne pod nazw Żołnierze Wyklęci 1944/1947).
Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.
Zgłoszenia 80 miejsc dla Biegu Pamięci oraz 100 dla Biegu Głównego. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku, jeżeli jesteś zainteresowany, kliknij TUTAJ.

Informujemy iż na terenie zamku będzie możliwość skorzystania z szatni oraz toalety i depozytu, tam też będzie usytuowane biuro zawodów. Zawodnicy, którzy będą chcieli pozwiedzać Oleśnicę będą mieli również okazję zarezerwowania i opłacenia sobie noclegu na terenie zamku, więcej informacji na temat noclegu: TUTAJ.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI:

BIEG PAMIĘCI - WYNIKI OPEN

BIEG GŁÓWNY - WYNIKI OPEN


Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

 
Kontakt do kordynatora: Łukasz Zimniak nr telefonu: 692 691 310 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z regulaminem biegu

Regulamin dostępny jest TUTAJ.

 

ORGANIZATORZY:

   

LOKALNI SPONSORZY PROJEKTU:

 

LOKALNI PARTNERZY PROJEKTU:

  


 

II BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański

Oleśnica 27/06/2015r. - dystans ok 10 km

2. BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański został wpisany w kalendarz imprez sportowych miasta Oleśnicy na rok 2015 i zostanie zorganizowany wspólnie z MOKiS Oleśnica oraz Miastem Oleśnica. Nadzień dzisiejszym, impreza biegowa zostałą objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Dolnśląskiego, Pana Tomasza Smolarza oraz Burmistrza Oleśnicy, Pana Michała Kołacińskiego.

                                                                                                                         fot. Artur Widak

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Ambasadorką 2. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO została znana lekkoatletka, zawodniczka klubu LKS Vectra Włocławek, reprezentantka Polski, Wojskowa Mistrzyni Świata w Maratonie z Eindhoven (indywidualnie i drużynowo 2014r. z wynikiem 2:28:33), Wojskowa Mistrzyni Świata w biegach przełajowych z Libanu (indywidualnie i drużynowo 2014r.), dwukrotna Wojskowa Mistrzyni Europy z Paryża na dystansie 20 km (indywidualnie i drużynowo 2012 i 2013), rekordzistka Polski na dystansie 20 km (z wynikiem 1:07:19 z 2012r), aktualna Mistrzyni Polski na dystansach 5km z wynikiem 0:15:54 oraz 10km z rezultatem 0:33:22, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, czterokrotna zwyciężczyni (2010, 2011, 2012, 2013) największej biegowej imprezy w Polsce, Biegnij Warszawo (10 km) – IWONA LEWANDOWSKA.

                                                                                                    fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

Obok Iwony Lewandowskiej Ambasadorki Biegu Szerszenia kolejną utalentowaną biegaczką, która zdecydowała się zostać Twarzą 2. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego jest młoda, perspektywiczna zawodniczka, reprezentująca klub KKS Victoria Stalowa Wola, reprezentantka Polski, Wicemistrzyni Przełajowych Mistrzostw Europy, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski na dystansach 800 i 1500 m - DANUTA URBANIK.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI 2. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO

WYNIKI OPEN

OPEN KOBIET

MIESZKAŃCY OLEŚNICY

 

Chcesz wystartowć w Naszym biegu? Nic prostszego, wystarczy kliknąć TUTAJ a zapiszesz się na 2. BIEG SZERSZENIA - NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI

 

Zapraszamy również do zapoznania się z Regulaminem 2. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego, wystarczy klinąć.

 

2. BIEG SZERSZENIA-NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI odbędzie się w Oleśnicy na terenie Stawów Miejskich oraz Wodociągów na dystansie 10km. Start i meta przewidziane są w okolicy Amfiteatru nad Stawami gdzie również zostanie przeprowadzona dekoracji najlepszych zawodników, start biegu odbędzie się o godzinie 21. Każdy z uczestników biegu jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku (teren Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol - miejsce do grillowania) aby zapoznać się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Osoby towarzyszące zawodnikom również mogą uczestniczyć w pobiegowej imprezie gdzie będzie do dyspozycji bogato wyposażony bufet z którego będzie można skorzystać za symboliczną opłatą (tylko osoby towarzyszące, zawodnicy korzystają z bufety w ramach opłaty startowej). Zawodnik, który dokona opłaty startowej ma zapewniony wyjątkowy medal (po ukończeniu biegu), pamiątkową koszulkę techniczną, pakiet startowy oraz otrzymuje wejściówkę na wspólną biesiadę związaną z Nocą Świętojańską. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem 2. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego klikając TUTAJ. Podczas trwania imprez okolicznościowy poprzedzających główne wydarzenia, mianowicie BIEG SZERSZENIA zawodnicy będą mogli przyjrzeć się przeglądowi zespołów ludowych oraz będą mieli możliwość zapoznania się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Przewidziane są również gry i zabawy dla najmłodszych. Ponadto około miesiąca przed głównym Biegiem Szerszenia odbędą się biegi na różnych dystansach dla młodocianych sympatyków biegania oraz zbiórka krwi, którą przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia. Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na teren Parku Nad Stawami w sobotnie popołudnie 27/06/2015 roku.

 

BIEG MAŁEGO SZERSZENIA

Oleśnica 18/06/2015r. teren SP nr 6

Bieg Małego Szerszenia dedykowany jest dla dzieci z klas I-III Szkół Podstawowych, który w tym roku będzie miał formę toru przeszkód z oólnodostępnego sprzętu szkolnego. Odbędzie się on na terenie Szkoły Podtsawowej nr 6 w Oleśnicy o godzinie 10:00. Każda ze szkół może zgłosić 30 zawodników po dziesięciu z każdego rocznika (5 dziewcząt oraz 5 chłopców). Współorganizatorem Biegu jest Dolmat/Mrówka z Oleśnicy, na terenie którego w dniu biegu odbędzie się zbiórka krwi, którą przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia. Każda ze szkół biorących udział w biegu będzie miała okazję wygrać nagrodę dla swojej szkoły, która zostania ufundowana przez Panią Martę Wójcińską z Dolmatu/Mrówki. Warto wspomnieć, iż oprócz zbiórki krwi odbędą się również pokazy z przeprowadzania pierwszej pomocy przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych. Serdecznie zapraszamy oleśnickie Szkoły Podstawowe do wzięcia udziału w biegu, zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem klubowego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Firmy, Instytucje oraz osoby prywatne chcące wesprzeć naszą inicjatywę proszone są o wpłatę dowolnej kwoty na konto Biegu w Millennium Banku:

23 1160 2202 0000 0002 4796 9929

tytułem: II Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

 

 

PATRONAT HONOROWY:

 

PATRONAT MEDIALNY:

 


SPONSORZY:

 

  

 

    

 

CATERING:

OPRAWA ARTYSTYCZNA:

WOLONTARIAT:

KRWIODAWSTWO:


 


 

I BIEG SZERSZENIA - 21/06/2014r. na dystansie ok 10 km

planowana impreza została wpisana do kalendarza imprez sportowych w Oleśnicy w 2014r i będzie zorganizowana wspólnie z MOKiS Oleśnica oraz objęta została honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego, Wojewodę Dolnośląskiego Pana Tomasza Smolarza i Burmistrza Oleśnicy Pana Jana Bronsia.

                                                                                                                                                          fot. Maratończyk.pl

Miło jest nam poinformować iż Twarzą 1. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO została znana lekkoatletka, zawodniczka klubu LKS Vectra Włocławek, reprezentantka Polski, dwukrotna Wojskowa Mistrzyni Europy z Paryża na dystansie 20 km (indywidualnie i drużynowo 2012 i 2013), rekordzistka Polski na dystansie 20 km (z wynikiem 1:07:19 z 2012 r), wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, czterokrotna zwyciężczyni (2010, 2011, 2012, 2013) największej biegowej imprezy w Polsce, Biegnij Warszawo (10 km) – IWONA LEWANDOWSKA. Zapraszamy na sportowy profil Iwony na facebooku: iwonalewandowska.pl oraz do zakładki GALERIA w której znajdziecie zdjęcia Iwony.
 
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI 1. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO
 
 
 

 

Chcesz wziąć udział w naszym biegu? Zapraszamy do kliknięcia TUTAJ a zapiszesz się

na 1.BIEG SZERSZENIA-NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI

 

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem 1. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego

 

1. BIEG SZERSZENIA-NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI odbędzie się w Oleśnicy na terenie Stawów Miejskich oraz Wodociągów na dystansie 10km. Start i meta przewidziane są w okolicy Amfiteatru nad Stawami gdzie również zostanie przeprowadzona dekoracji najlepszych zawodników, start biegu odbędzie się o godzinie 21. Każdy z uczestników biegu jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku (teren Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol - miejsce do grillowania) aby zapoznać się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Podczas wspólnej biesiady przewidziany jest występ Teatru Ognia, który zaprezentuje swój pokaz Fireshow. Osoby towarzyszące zawodnikom również mogą uczestniczyć w pobiegowej imprezie gdzie będzie do dyspozycji bogato wyposażony bufet z którego będzie można skorzystać za symboliczną opłatą (tylko osoby towarzyszące, zawodnicy korzystają z bufety w ramach opłaty startowej). Zawodnik, który dokona opłaty startowej ma zapewniony wyjątkowy medal (po ukończeniu biegu), pamiątkową koszulkę techniczną, pakiet startowy oraz otrzymuje wejściówkę na wspólną biesiadę związaną z Nocą Świętojańską. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem 1. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego klikając TUTAJ. Podczas trwania imprez okolicznościowy poprzedzających główne wydarzenia, mianowicie BIEG SZERSZENIA zawodnicy będą mogli przyjrzeć się przeglądowi zespołów ludowych oraz możliwość zapoznania się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Przewidziane są również gry i zabawy dla najmłodszych oraz biegi na różnych dystansach dla młodocianych sympatyków biegania. Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na teren Parku Nad Stawami w sobotnie popołudnie 21/06/2014 roku.

 

Trasa 1. BIEGU SZERSZENIA - Nocnego Biegu Świętojańskiego

10,5 km (3 pętle po 3,5 km)

 

Firmy, Instytucje oraz osoby prywatne chcące wesprzeć naszą inicjatywę proszone są o wpłatę dowolnej kwoty na konto Biegu w Millennium Banku:

23 1160 2202 0000 0002 4796 9929

tytułem: I Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

   

PATRONAT HONOROWY:

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

OPIEKA FIZJOTERAPEUTYCZNA:

Centrum Rehabilitacji, 56-400 Oleśnica, ul. Bolesława Krzywoustego 3b

SPONSORZY:

 

 

CATERING:

OPRAWA ARTYSTYCZNA:

Teatr Ognia Implozja

TWARZ 1. BIEGU SZERSZENIA

 Iwona Lewandowska twarzą 1. Biegu Szerszenia

WOLONTARIAT:

Wykonanie - Miłosz 2013