BIEG SZERSZENIA

 

I BIEG SZERSZENIA - 21/06/2014r. na dystansie ok 10 km

planowana impreza została wpisana do kalendarza imprez sportowych w Oleśnicy w 2014r i będzie zorganizowana wspólnie z MOKiS Oleśnica oraz objęta została honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego, Wojewodę Dolnośląskiego Pana Tomasza Smolarza i Burmistrza Oleśnicy Pana Jana Bronsia.

                                                                                                                                                          fot. Maratończyk.pl

Miło jest nam poinformować iż Twarzą 1. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO została znana lekkoatletka, zawodniczka klubu LKS Vectra Włocławek, reprezentantka Polski, dwukrotna Wojskowa Mistrzyni Europy z Paryża na dystansie 20 km (indywidualnie i drużynowo 2012 i 2013), rekordzistka Polski na dystansie 20 km (z wynikiem 1:07:19 z 2012 r), wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, czterokrotna zwyciężczyni (2010, 2011, 2012, 2013) największej biegowej imprezy w Polsce, Biegnij Warszawo (10 km) – IWONA LEWANDOWSKA. Zapraszamy na sportowy profil Iwony na facebooku: iwonalewandowska.pl oraz do zakładki GALERIA w której znajdziecie zdjęcia Iwony.
 
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI 1. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO
 
 
 

 

Chcesz wziąć udział w naszym biegu? Zapraszamy do kliknięcia TUTAJ a zapiszesz się

na 1.BIEG SZERSZENIA-NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI

 

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem 1. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego

 

1. BIEG SZERSZENIA-NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI odbędzie się w Oleśnicy na terenie Stawów Miejskich oraz Wodociągów na dystansie 10km. Start i meta przewidziane są w okolicy Amfiteatru nad Stawami gdzie również zostanie przeprowadzona dekoracji najlepszych zawodników, start biegu odbędzie się o godzinie 21. Każdy z uczestników biegu jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku (teren Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol - miejsce do grillowania) aby zapoznać się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Podczas wspólnej biesiady przewidziany jest występ Teatru Ognia, który zaprezentuje swój pokaz Fireshow. Osoby towarzyszące zawodnikom również mogą uczestniczyć w pobiegowej imprezie gdzie będzie do dyspozycji bogato wyposażony bufet z którego będzie można skorzystać za symboliczną opłatą (tylko osoby towarzyszące, zawodnicy korzystają z bufety w ramach opłaty startowej). Zawodnik, który dokona opłaty startowej ma zapewniony wyjątkowy medal (po ukończeniu biegu), pamiątkową koszulkę techniczną, pakiet startowy oraz otrzymuje wejściówkę na wspólną biesiadę związaną z Nocą Świętojańską. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem 1. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego klikając TUTAJ. Podczas trwania imprez okolicznościowy poprzedzających główne wydarzenia, mianowicie BIEG SZERSZENIA zawodnicy będą mogli przyjrzeć się przeglądowi zespołów ludowych oraz możliwość zapoznania się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Przewidziane są również gry i zabawy dla najmłodszych oraz biegi na różnych dystansach dla młodocianych sympatyków biegania. Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na teren Parku Nad Stawami w sobotnie popołudnie 21/06/2014 roku.

 

Trasa 1. BIEGU SZERSZENIA - Nocnego Biegu Świętojańskiego

10,5 km (3 pętle po 3,5 km)

 

Firmy, Instytucje oraz osoby prywatne chcące wesprzeć naszą inicjatywę proszone są o wpłatę dowolnej kwoty na konto Biegu w Millennium Banku:

23 1160 2202 0000 0002 4796 9929

tytułem: I Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

   

PATRONAT HONOROWY:

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

OPIEKA FIZJOTERAPEUTYCZNA:

Centrum Rehabilitacji, 56-400 Oleśnica, ul. Bolesława Krzywoustego 3b

SPONSORZY:

 

 

CATERING:

OPRAWA ARTYSTYCZNA:

Teatr Ognia Implozja

TWARZ 1. BIEGU SZERSZENIA

 Iwona Lewandowska twarzą 1. Biegu Szerszenia

WOLONTARIAT:

Wykonanie - Miłosz 2013