BIEG SZERSZENIA

 

II BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański

Oleśnica 27/06/2015r. - dystans ok 10 km

2. BIEG SZERSZENIA - Nocny Bieg Świętojański został wpisany w kalendarz imprez sportowych miasta Oleśnicy na rok 2015 i zostanie zorganizowany wspólnie z MOKiS Oleśnica oraz Miastem Oleśnica. Nadzień dzisiejszym, impreza biegowa zostałą objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Dolnśląskiego, Pana Tomasza Smolarza oraz Burmistrza Oleśnicy, Pana Michała Kołacińskiego.

                                                                                                                         fot. Artur Widak

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Ambasadorką 2. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO została znana lekkoatletka, zawodniczka klubu LKS Vectra Włocławek, reprezentantka Polski, Wojskowa Mistrzyni Świata w Maratonie z Eindhoven (indywidualnie i drużynowo 2014r. z wynikiem 2:28:33), Wojskowa Mistrzyni Świata w biegach przełajowych z Libanu (indywidualnie i drużynowo 2014r.), dwukrotna Wojskowa Mistrzyni Europy z Paryża na dystansie 20 km (indywidualnie i drużynowo 2012 i 2013), rekordzistka Polski na dystansie 20 km (z wynikiem 1:07:19 z 2012r), aktualna Mistrzyni Polski na dystansach 5km z wynikiem 0:15:54 oraz 10km z rezultatem 0:33:22, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, czterokrotna zwyciężczyni (2010, 2011, 2012, 2013) największej biegowej imprezy w Polsce, Biegnij Warszawo (10 km) – IWONA LEWANDOWSKA.

                                                                                                    fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

Obok Iwony Lewandowskiej Ambasadorki Biegu Szerszenia kolejną utalentowaną biegaczką, która zdecydowała się zostać Twarzą 2. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego jest młoda, perspektywiczna zawodniczka, reprezentująca klub KKS Victoria Stalowa Wola, reprezentantka Polski, Wicemistrzyni Przełajowych Mistrzostw Europy, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski na dystansach 800 i 1500 m - DANUTA URBANIK.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI 2. BIEGU SZERSZENIA - NOCNEGO BIEGU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO

WYNIKI OPEN

OPEN KOBIET

MIESZKAŃCY OLEŚNICY

 

Chcesz wystartowć w Naszym biegu? Nic prostszego, wystarczy kliknąć TUTAJ a zapiszesz się na 2. BIEG SZERSZENIA - NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI

 

Zapraszamy również do zapoznania się z Regulaminem 2. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego, wystarczy klinąć.

 

2. BIEG SZERSZENIA-NOCNY BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI odbędzie się w Oleśnicy na terenie Stawów Miejskich oraz Wodociągów na dystansie 10km. Start i meta przewidziane są w okolicy Amfiteatru nad Stawami gdzie również zostanie przeprowadzona dekoracji najlepszych zawodników, start biegu odbędzie się o godzinie 21. Każdy z uczestników biegu jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku (teren Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol - miejsce do grillowania) aby zapoznać się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Osoby towarzyszące zawodnikom również mogą uczestniczyć w pobiegowej imprezie gdzie będzie do dyspozycji bogato wyposażony bufet z którego będzie można skorzystać za symboliczną opłatą (tylko osoby towarzyszące, zawodnicy korzystają z bufety w ramach opłaty startowej). Zawodnik, który dokona opłaty startowej ma zapewniony wyjątkowy medal (po ukończeniu biegu), pamiątkową koszulkę techniczną, pakiet startowy oraz otrzymuje wejściówkę na wspólną biesiadę związaną z Nocą Świętojańską. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem 2. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego klikając TUTAJ. Podczas trwania imprez okolicznościowy poprzedzających główne wydarzenia, mianowicie BIEG SZERSZENIA zawodnicy będą mogli przyjrzeć się przeglądowi zespołów ludowych oraz będą mieli możliwość zapoznania się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Przewidziane są również gry i zabawy dla najmłodszych. Ponadto około miesiąca przed głównym Biegiem Szerszenia odbędą się biegi na różnych dystansach dla młodocianych sympatyków biegania oraz zbiórka krwi, którą przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia. Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na teren Parku Nad Stawami w sobotnie popołudnie 27/06/2015 roku.

 

BIEG MAŁEGO SZERSZENIA

Oleśnica 18/06/2015r. teren SP nr 6

Bieg Małego Szerszenia dedykowany jest dla dzieci z klas I-III Szkół Podstawowych, który w tym roku będzie miał formę toru przeszkód z oólnodostępnego sprzętu szkolnego. Odbędzie się on na terenie Szkoły Podtsawowej nr 6 w Oleśnicy o godzinie 10:00. Każda ze szkół może zgłosić 30 zawodników po dziesięciu z każdego rocznika (5 dziewcząt oraz 5 chłopców). Współorganizatorem Biegu jest Dolmat/Mrówka z Oleśnicy, na terenie którego w dniu biegu odbędzie się zbiórka krwi, którą przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia. Każda ze szkół biorących udział w biegu będzie miała okazję wygrać nagrodę dla swojej szkoły, która zostania ufundowana przez Panią Martę Wójcińską z Dolmatu/Mrówki. Warto wspomnieć, iż oprócz zbiórki krwi odbędą się również pokazy z przeprowadzania pierwszej pomocy przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych. Serdecznie zapraszamy oleśnickie Szkoły Podstawowe do wzięcia udziału w biegu, zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem klubowego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Firmy, Instytucje oraz osoby prywatne chcące wesprzeć naszą inicjatywę proszone są o wpłatę dowolnej kwoty na konto Biegu w Millennium Banku:

23 1160 2202 0000 0002 4796 9929

tytułem: II Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

 

 

PATRONAT HONOROWY:

 

PATRONAT MEDIALNY:

 


SPONSORZY:

 

  

 

    

 

CATERING:

OPRAWA ARTYSTYCZNA:

WOLONTARIAT:

KRWIODAWSTWO:


 

Wykonanie - Miłosz 2013