BIEG SZERSZENIA

 

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

28 lutego 2016r. START godzina 12:00

Zamek Książąt Oleśnickich w Oleśnicy

 

 

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

  W dniu 28 lutego 2016 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz czwarty organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Fundacji Wolność i Demokracja oraz Klub Biegacza Szerszeń w Oleśnicy zaprasza na lokalną edycję imprezy, która po raz pierwszy odbędzie się w Oleśnicy, dawnej stolicy Księstwa Oleśnickiego.
Przygotowane zostały trasy na dystansach:
- 1963 metry (Bieg Pamięci) będącej symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych,
- 5 km (Bieg Główny)
Spotykamy się o godzinie 12:00. na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy gdzię będzie usytuowany start i meta na obu dystansach.
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna na: Pomnik Polaków zmarłych w Związku Sowieckim w czasie Wielkiego Głodu oraz rekonstrukcja historyczna, którą przeprowadzi Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA (widowisko historyczne pod nazw Żołnierze Wyklęci 1944/1947).
Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.
Zgłoszenia 80 miejsc dla Biegu Pamięci oraz 100 dla Biegu Głównego. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku, jeżeli jesteś zainteresowany, kliknij TUTAJ.

Informujemy iż na terenie zamku będzie możliwość skorzystania z szatni oraz toalety i depozytu, tam też będzie usytuowane biuro zawodów. Zawodnicy, którzy będą chcieli pozwiedzać Oleśnicę będą mieli również okazję zarezerwowania i opłacenia sobie noclegu na terenie zamku, więcej informacji na temat noclegu: TUTAJ.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI:

BIEG PAMIĘCI - WYNIKI OPEN

BIEG GŁÓWNY - WYNIKI OPEN


Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

 
Kontakt do kordynatora: Łukasz Zimniak nr telefonu: 692 691 310 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z regulaminem biegu

Regulamin dostępny jest TUTAJ.

 

ORGANIZATORZY:

   

LOKALNI SPONSORZY PROJEKTU:

 

LOKALNI PARTNERZY PROJEKTU:

  

Wykonanie - Miłosz 2013