BIEG SZERSZENIA

 

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

4 marca 2018r. START godzina 11:30

Zamek Książąt Oleśnickich w Oleśnicy

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

W dniu 26 lutego 2017 roku Fundacja Wolność i Demokracja oraz Klub Biegacza Szerszeń w Oleśnicy zapraszają na lokalną edycję imprezy, która po raz drugi odbędzie się w Oleśnicy, dawnej stolicy Księstwa Oleśnickiego.
Przygotowane zostały trasy na dystansach:

- 800 metrów bieg dla dzieciaków w wieku 12-14 lat,
- 1963 metry (Bieg Pamięci) będącej symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych (rywalizacja na tym dystansie dostępna będzie również dla zawodników Nordic Walking),
- 5 km (Bieg Główny)
Spotykamy się o godzinie 12:00. na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy gdzię będzie usytuowany start i meta na obu dystansach.
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona rekonstrukcja historyczna, którą przeprowadzi Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA.
Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.
Zgłoszenia 80 miejsc dla Biegu Pamięci oraz 100 dla Biegu Głównego. Liczba miejsc ograniczona.

  

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKAMI:

BIEG PAMIĘCI, NORDIC WALKING - WYNIKI OPEN

BIEG PAMIĘCI - WYNIKI OPEN 

BIEG GŁÓWNY - WYNIKI OPEN

 

Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.


Kontakt do kordynatora: Łukasz Zimniak nr telefonu: 692 691 310 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z regulaminem biegu

Regulamin dostępny jest TUTAJ.

 

 

Wykonanie - Miłosz 2013