HISTORIA

Stowarzyszenie KLUB BIEGACZA SZERSZEŃ OLEŚNICA zostało powołane do życia dnia 01/06/2013r natomiast historia Klubu rozpoczyna się wcześni niż w roku 2013. Pomysłodawcą Klubu był Łukasz Zimniak, który w 2010 roku powołał do życia nieformalny, przyzakładowy Klub Biegacza Kerry Polska Oleśnica. Pierwszymi członkami Klubu zostali Mogiełka Piotr oraz Owczarek Jacek którzy wraz z założycielem i pomysłodawcą tak na prawdę współtworzyli i propagowali swój Klub w Oleśnicy jak i na różnego typu zawodach w Polsce oraz poza granicami kraju.

Z biegiem czasu Klub się rozrastał i zrzeszał coraz więcej członków, nie koniecznie pracowników firmy Kerry przy której powstał i dzięki której tak naprawdę mógł powstać KB Kerry. W roku 2012 zostaje poddane małemu liftingowi logo czy też herb Klubu, gdzie logo Kerry zastępuję flaga Polski wraz z herbem Dolnego Śląska i napisem Dolny Śląsk, nazwa nadal pozostaje nie zmieniona a więc w dalszym ciągu działamy jako Klub Biegacza Kerry Polska Oleśnica. Od początku roku 2013 trwają rozmowy pośród członków Klubu nad zmianą nazwy oraz rejestracją Klubu, które z KB Kerry Polska Oleśnica przemienia się w Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica co i tym razem wiąże się ze zmianami dotyczącymi herbu, powstaje nowy herb.

W dniu 01/06/2013roku odbywa się Zebranie Założycielskie podczas którego zostaje utworzony Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica, ponadto przyjęty i zatwierdzony zostaje Statut Klubu, zostaje wybrany Komitet Założycielski, Zarząd Klubu oraz Organ Kontroli Wewnętrznej (Komisja Rewizyjna). Jako Stowarzyszenie Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica zrzeszamy amatorów i sympatyków biegania z terenów powiatu oleśnickiego jak i całego województwa nie zamykając się jednak przed osobami, które wyrażają chęć zasilenia naszych szeregów.

Celem Klubu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych, przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez aktywne spędzanie czasu a także organizacja imprez biegowych i nie tylko. Ponadto mamy na celu promocję Oleśnicy w Polsce i na Świecie oraz promocję powiatu i gminy Oleśnica a także całego województwa Dolnośląskiego. Członkowie naszego Klubu od dłuższego czasu rywalizują w licznych imprezach biegowych na terenie Polski jak i poza jej granicami.

Klub używa zółto-czarnych barw i posługuje się herbem Klubu oraz logiem. W herbie Klubu znajduje się szerszeń na białym polu otoczony żóltą otoczką z napisem Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica, natomiast logo Klubowe to nic innego jak pełna nazwa Stowarzyszenia przedstawiona w formie odpowiednio ułożonych liter.

 

                                               

      HERB KLUBU                                              BARWY KLUBU                                               LOGO KLUBU

 

Jako Stowarzyszenie KLUB BIEGACZA SZERSZEŃ OLEŚNICA jesteśmy zarejestrowani w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem:

KRS 0000470507

 

NIP 9112007590

REGON 022207853

 

Numer konta: Santander Bank Polska

 

23 1090 2415 0000 0001 5182 1835

 

Wykonanie - Miłosz 2013