AKTUALNOŚCI

 

01/06/2020r.

KONIEC PROCESU PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ ZWROTU OPŁATY STARTOWEJ.

Szanowni Państwo,

Informujemy i przypominamy zarazem, że zgodnie z procedurą zwrotów opłaty startowej dotyczącej udziału w VII Biegu Szerszenia, okres nadsyłania rezygnacji zakończył się z dniem 31/05/2020r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili pozostać z nami w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Do zobaczenia w czerwcu 2021 roku.

PS. w związku z zakończoną procedurą zwrotów opłaty startowej dla osób niemogących lub niezainteresowanych startem pozostaje tylko możliwość scedowania opłaty na innego zawodnika. W razie jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji

 

  05/04/2020r.

7. BIEG SZERSZENIA- NOCNY BIEG ŚWIĘTOJANSKI PRZEŁOŻONY NA CZERWIEC 2021 ROKU.

Kochani Biegacze, z przykrością informujemy, że z powodu światowej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 a także decyzji Prezesa Rady Ministrów o zakazie organizacji imprez masowych zdecydowaliśmy o przełożeniu 7. Biegu Szerszenia- Nocnego Biegu Świętojańskiego a co za tym idzie również Małego Biegu Szerszenia.

Mając na uwadze zdrowie biegaczy i osób, które będą uczestniczyły w wydarzeniu informujemy, że 7. Bieg Szerszenia odbędzie się w czerwcu 2021 roku, dokładny termin biegu zostanie podany przed końcem 2020 roku.
Powyższa decyzja podyktowana jest kilkoma czynnikami. Jednym z ważniejszych jest chęć kooperacji z innymi organizatorami biegów w Polsce, a co za tym idzie – nie dublowanie biegów w tych samych terminach więc przełożenie biegu na późniejszy termin nie wchodzi w grę. Nic chcieliśmy również stawiać, Was biegaczy przed wyborem, który z biegów wybrać dlatego zapraszamy Was wszystkich do Oleśnicy w czerwcu 2021 roku.

Zapisy na bieg zostają aktywne aż do wyczerpania miejsc, tak więc zapisane osoby mogą pozostać na liście startowej jeżeli tylko zechcą wystartować w biegu w przyszłym roku.
Każdy z opłaconych zawodników może ubiegać się o zwrot opłaty startowej co wiązało się będzie również z usunięciem z listy startowej. Ci z Was, którzy jednak zdecydują się na bieg w 2021 roku mogą zostawić opłatę na przyszły rok a nie opłaceni zawodnicy mogą wnosić opłatę nie zwracając uwagi na termin, pozostaje tylko limit pierwszych 100 osób po którym opłata w biegu będzie wynosiła 60 zł.

Osoby, które będą chciały otrzymać zwrot opłaty startowej proszone są o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Opłaty będą zwracane bez celu charytatywnego, zwrócona zostanie sama opłata startowa.

W tym trudnym czasie dla wszystkich organizatorów imprez sportowych, a także zawodników, jesteśmy przekonani, że należy się wzajemnie wspierać i ułatwiać funkcjonowanie branży biegowej, by każdy poniósł jak najmniejsze straty zarówno finansowe jak i wizerunkowe.

O zwrot opłaty startowej można ubiegać się tylko i wyłacznie do dnia 31 maja 2020r., po tym terminie nie będzie możliwości zwroty opłaty a jedynie scedowanie jej na inną osobę.

Życzymy Wam wszystkim zdrowia i liczymy na Wasze zrozumienie.

 

 02/03/2020r.

VIII EDYCJA (V W OLEŚNICY) PRZECHODZI DO HISTORII.

W niedzielę 1 marca na terenie całego kraju jak i poza jego granicami odbyła się ósma edycja projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego głównym organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja. Dzięki połączeniu sił Fundacji oraz Stowarzyszenia Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica również nasze rodzinne miasto mogło zorganizować już po raz piąty na własnym podwórku w/w projekt. Z tej okazji przygotowano trzy trasy biegowe: Bieg dla dzieci na 800 metrów, Bieg Pamięci rozegrany na dystansie 1963 metrów będący symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród Żołnierzy Wyklętych gdzie również rywalizowali zawodnicy Nordic Walking oraz Bieg Główny na dystansie 5 kilometrów którego trasa prowadziła między innymi ścieżkami oleśnickiego Parku Książąt Oleśnickich. Start i meta oraz centralny punkt imprezy mieściły się na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich gdzie również została przeprowadzona dekoracja najlepszych zawodników, której dokonali: Zastępca Burmistrza Oleśnicy Pani Edyta Małys-Niczypor, Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Oleśnicy Pan Przemysław Wróbel oraz Prezes KB Szerszeń Oleśnica Łukasz Zimniak.

Limit zawodników podobnie jak w ubiegłym roku wynosił 120 osób z czego 118 osób odebrało pakiety z biegi na różnych dystansach łącznie ukończyło 117 zawodników. Każdy na mecie otrzymał pamiątkowy medal, wodę oraz grochówkę z kuchni polowej oraz miał możliwość wypicia kawy lub herbaty.

Przy okazji biegu w biurze zawodów znajdowały się dwie puszki, do której biegacze mogli wrzucać dowolną kwotę chcąc wesprzeć walkę z SMA Tosi Wiśniewskiej oraz/lub wspomóc Emilkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wrzucili nawet symboliczną kwotę. Podczas pracy biura zawodów udało się uzbierać na ten szczytny cel 178 zł dla Tosi oraz 93,53 zł dla Emilki. Raz jeszcze dziękujemy w imieniu Tosi, Emilki oraz własnym, pamietajcie, że DOBRO POWRACA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ a POMAGANIE JEST FAJNE.

 Wyniki Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych:

 BIEG PAMIĘCI NORDIC WALKING - dystans 1963 metry:

 OPEN:

1. SIERPIŃSKI Grzegorz, Jelcz-Laskowice - 00:12:36

2. WOJDYŁA Mieczysław, Wrocław - 00:12:57

3. SITKOWSKI Konrad, Dobrzeń - 00:13:37

KOBIETY: 

1. SIENKIEWICZ Ewelina, AeroGirls Oleśnica - 00:14:34

2. PROKOPOWICZ Agnieszka, Wrocław - 00:16:26

3. MĘDRAK Alicja, Wrocław - 00:16:53

 

Pełne wyniki Nordic Walking dostępne są TUTAJ.

 

BIEG PAMIĘCI - dystans 1963 metry:

OPEN:

1. FIT Wiktor, Oleśnica, WKS Oleśniczanka - 00:06:55

2. MEKITÓW Maciej, NKB Zryw Namysłów - 00:06:57

3. SKONIECZNY Andrzej, Velux Włochy - 00:08:35

KOBIETY:

1. RZEPECKA Aniela, Nowoszyce - 00:09:18

2. SZCZEPANIAK Katarzyna, Twardogóra - 00:09:55

3. KLUSKA Kamila, Międzyborska Grupa Biegowa - 00:09:56

 

Wyniki Biegu Pamięci dostępne są TUTAJ.

 

BIEG GŁÓWNY - dystans 5 km: 

OPEN:

1. PONTUS Robert, Oleśnica, COB Oleśnica - 00:17:25

2. SUDOLSKI Emil, Oleśnica, Gustaw Też Biega - 00:18:07

3. SUDOLSKI Jacek, Olesnica, Gustaw Też Biega - 00:18:17

KOBIETY: 

1. VAKH Oksana, Dziadzia-Run Domaszczyn - 00:22:01

2. BANASIK Marcelina, Oleśnica - 00:22:08

3. HANDZLIK Kinga, Oleśnica - 00:22:15

 

Pełne wyniki Biegu Głównego na dystansie 5 km można znaleźć TUTAJ.

 

KB SZERSZEŃ OLEŚNICA:

20. KRYSTEK Paweł - 00:22:21

40. CHMIELEWSKI Rafał - 00:25:44

71. KICUŁA Sylwia - 00:30:58

72. PIOTROWSKA Monika - 00:31:06

80. MUSUR Adam - 00:38:10

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, KIBICOM, WOLONTARIUSZOM ORAZ NASZYM SPONSOROM I PARTNEROM BEZ KTÓRYCH TEN BIEG BY SIĘ NIE ODBYŁ. WIELKIE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ DYREKTOROWI CENTRUM KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRCY W OLEŚNICY PANU MIROSŁAWOWI WRÓBEL ORAZ PANI AGNIESZCE OWCZAREK ZA UDOSTĘPNIENIE OLESNICKIEGO ZAMKU ORAZ ŻOŁNIERZOM 2. OLEŚNICKIEJ KOMPANII RUCHU ZA WZOROWE ZABEZPIECZENIE TRASY. BIEG ZOSTAŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH MIASTA OLEŚNICA W WYSOKOŚCI 5000 ZŁ ORAZ OBJĘTY HONOROWYM PATRONATEM PRZEZ BURMISTRZA OLEŚNICY PANA JANA BRONŚA.

 

 01/03/2020r.

64. PZLA HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE - JUSTYNA ŚWIĘTY-ERSETIC Z TRZEMA ZŁOTYMI MEDALAMI.

W drugim dniu Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbywały się w Toruniu Honorowa Członkini KB Szerszeń Oleśnica, Justyna Święty-Ersetic pokazała wielką klasę i zdobyła trzy złote medale na 200 m, 400 m oraz w sztafecie 4x200 m. Ku zaskoczeniu wszystkich Justyna wbiegła na metę równo z Marleną Golą na 200 m z czasem 23.64, by około 20 minut później zwyciężyć w finale na swoim koronnym dystansie - 400 m. Trzecie złoto zostało wyawalczone wraz z klubowymi koleżankami z AZS AWF Katowice w sztafecie 4x200 m. Zapraszamy do relacji wideo, ktorą można obejrzeć TUTAJ. Gratulujemy. 

 

 10/02/2020r.

7. BIEG SZERSZENIA - ZAPISY CZAS, START.

Wczoraj punktualnie o godzinie 12:00 wystartowały zapisy na 7. Bieg Szerszenia- Nocny Bieg Świętojański, który w tym roku odbędzie się w dniu 27 czerwca tradycyjnie na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. Zapisywać się można za pośrednictwem portalu datasport.pl TUTAJ.

W tym roku również istotnym elementem zapisów jest cel charytatywny, pomagamy małej Oleśniczance walczącej ze śmiertelną chorobą - SMA, rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Tosia Wiśniewska bo o niej mowa ma dopiero pięć miesięcy a już musi się mierzyć z okrutną chorobą, która pomału kradnie jej życie. Najbardziej chore dzieci, cierpiące na SMA, rdzeniowy zanik mięśni, bez szansy na leczenie (eksperymentalny lek dostępny w USA którego koszt wynosi 9 milionów złotych) umierają przed drugimi urodzinami. Pomóżcie - Tosia nie musi być wśród nich ! Wystarczy podczas zapisów wybrać cel charytatywny i wybrać jedną z czterech dostępnych opcji na pomoc w różnej wysokości 10, 20, 50 lub 100 złotych, pamiętajcie że warto pomagać, pomaganie jest fajne a dobro zawsze powraca ! Klikając TUTAJ możecie sprawdzić postępy w zbiórce pieniędzy przez Fundację SięPomaga.

Wpisowe dla pierwszych 100 osób to tylko 50 zł, które później wzrasta i będzie wynosiło 60 zł, oleśniczanie przez cały czas trwania zapisów będą płacili 50 zł. Limit zawodników to tradycyjnie 300 biegaczy więc warto się śpieszyć. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym biegu a zapamiętacie go na długo i chętnie do nas wrócić w latach kolejnych. Do zobaczenia na oleśnickicm zamku w sobotę 27 czerwca gdzie oprócz głównego wydarzenia Biegu Szerszenia odbędzie się również nieodłączny element naszego biegu a więc bieg dla najmłodszych pod nazwą Meritum Run. Bieg Małego Szerszenia, którego sponsorem tytularnym jest Centrum Obsługi Biznesu Meritum z Oleśnicy. Regulamin 7. Biegu Szerszenia  dostępny jest TUTAJ

 

 09/02/2020r.

TWARZ BIEGU SZERSZENIA Z HALOWYM REKORDEM POLSKI.

W sobotę 8 lutego 2020 roku w Toruniu podczas międzynarodowego halowego mityngu Copernicus Cup należącego do IAAF World Indoor Tour a więc cyklu najbardziej prestiżowych zawodów halowych pod egidą IAAF nasza Honorowa Członkini, Twarz Biegu Szerszenia Justyna Święty-Ersetic zwyciężyła w biegu na 400 metrów ustanawiając nowy Rekord Polski na tym dystansie z rezultatem 51,37 pozostawiając w tyle m.in. Holenderkę Lisanne De-Wite (51,90). Mistrzyni Europy z Berlina poprawiła Rekord Polski, który również należał do niej i również został osiągnięty w Toruniu podczas Copernicus Cup (51,78). Zainteresowanych odsyłamy do obejrzenia świetnego biegu w wykonaniu Justyny TUTAJ.

 

 08/02/2020r.

OSTATNIE MIEJSCA NA TROPEM WILCZYM.

Informujemy, iż coraz mniej wolnych miejsc zostało na bieg Tropem Wilczym, który odbędzie się już 1 marca 2020 roku. Na liście startowej widnieje 101 nazwisk a więc pozostało 19 wolnych miejsc, prosimy jednak pamiętać że tylko opłaceni zawodnicy mają zagwarantowany udział w biegu. 

 

  03/01/2020r.

TRWAJĄ ZAPISY NA VIII EDYCJĘ TROPEM WILCZYM. BIEGU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

Informujemy, że od kilku dni trwają zapisy na VIII edycję biegu Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który już po raz piąty odbędzie się w Oleśnicy. Tym razem wydarzenia zaplanowano na dzień 1 marca 2020 roku. Start i meta tradycyjnie będą znajdowały się na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich, do wybory będą trzy dystanse: Bieg Główny z 5 km trasą, Bieg Pamięcie (dla biegaczy oraz zawodników Nordic Walking) z 1963 metrową trasą oraz Bieg Dzieci z trasą liczącą około 800 metrów (dzieci w wieku 12-14 lat). W biegu może wystartować 120 zawodników na wszystkich dystansach więc warto się szybko decydować, wpisowe wynosi 40 zł dla dorosłych oraz 20 zł dla dzieci, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu. W przypadku wolnych miejsce na bieg będzie możliwość zapisania się w dniu biegu za odrobinę wyższą opłatę, tj 50 zł dorośli oraz 30 zł dzieci.

Proszę pamiętać, że od momentu zapisania się na bieg mają Państwo 14 dni na dokonanie opłaty startowej, którą należy wpłacać na poniższy numer konta bankowego:

KB Szerszeń Oleśnica
Numer konta: Bank Millennium
23 1160 2202 0000 0002 4796 9929
W tytule: Tropem Wilczym oraz Imię i Nazwisko Zawodnika

Zapisywać się można klikając TUTAJ. Zapraszamy również do zapoznania się z regulaminem, który znajdziecie Państwo TUTAJ. Do zobaczenia 1 marca na oleśnickim zamku.

 

Wykonanie - Miłosz 2013