AKTUALNOŚCI

 

 23/12/2023 r.

KONTO KLUBU BIEGACZA SZERSZEŃ OLEŚNICA NA FACEBOOKU ZHAKOWANE

Informujemy, iż w dniu 22 grudnia nasz fanpage Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica na Facebooku został zhakowany i nie mamy do niego dostępu ani też kontroli nad nim. Z zaistniałą sytuacją konto prywatne pod które było podpięte konto klubu zostało zablokowane co wiąże się z brakiem informacji z naszej dotychczasowej strony.

Pracujemy nad odzyskaniem dostępu do naszego konta ale może to potrwać i nie ma gwarancji sukcesu. O postepach w sprawie będziemy informowali na bieżąco.

 

 04/08/2023 r.

MERITUM RUN - BIEG MAŁEGO SZERSZENIA PRZECHODZI DO HISTORII

Po trzyletniej przerwie w dniu 3 września odbył się Meritum Run - Bieg Małego Szerszenia, który własnie przeszedł do historii. Cieszymy się że byliście razem z nami w tym wyjątkowym dla nas dniu, D Z I Ę K U J E M Y ‼️

Z tego miejsca pragniemy podziękować sponsorom, Miastu Oleśnica , Firmie Kerry Polska, oraz przede wszystkim MERITUM COB Biuro Rachunkowe a także naszym partnerom a więc Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy oraz Zamek Książęcy w Oleśnicy a także Firmie Telka.

Dziękujemy Kamili za super rozgrzewkę, Gabrysi za malowanie buziek, Krzysztofowi za wspaniały popcorn oraz watę cukrową, dziękujemy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnicy oraz oleśnickicm Służbom Ratowniczym za wzorowe zabezpieczenie imprezy oraz raz jeszcze Wam, małym biegaczom, bez Was ta jak żadna inna impreza biegowa nie mogłaby się odbyć. 

W imieniu prezesa dziękujemy członkom Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica oraz wszystkim zaangażowanym za wielką pomoc i jak zwykle za kawał dobrej roboty, D Z I Ę K U J E M Y ‼️

Bieg odbył się w zmienionej formule na podzamczu Zamku Książąt Olesnickich dla dzieciaków w wieku 4-12 lat, ze zwykłego biegu zmienił się w bieg przeszkodowy z trzema kategoriami dla poszczególnych grup wiekowych:

- 400 metrów plus cztery przeszkody dla dzieci w wieku 4-6 lat.

- 600 metrów wraz z sześcioma przeszkodami dla dzieci w wieku 7-9 lat.

- 800 metrów wraz z ośmioma przeszkodami dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Dziękujemy Wam kochane dzieci za walkę, moc, siłę i charakter które pokazaliście oraz za Wasze uśmiechy, byliście wspaniali.

 

 01/07/2023 r.

POWRACAMY Z BIEGIEM MAŁEGO SZERSZENIA

Pobiegnijcie z nami na zakończenie wakacji!!!

W niedzielę 3 września 2023 roku rusza po trzy letniej przerwie kolejna edycja Meritum Run - Biegu Małego Szerszenia. Powracamy ze zmienioną formułą, będzie się działo.

Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci wraz z rodzicami na podzamcze Zamku Książąt Oleśnickich, gdzie od godziny 10:00 rozpoczniemy rywalizację sportową dla dzieci (w wieku 4-12 lat) na różnych dystansach: 

 

- 4-6 lat - dystans 400 metrów plus 4 przeszkody, start godzina 10:00

- 7-9 lat - dystans 600 metrów plus 6 przeszkód, start godzina 10:45

- 10-12 lat - dystans 800 metrów plus 8 przeszkód, start godzina 11:30

 

W tym roku zmieniamy formułę biegu, nie będą to zwykłe biegi tylko biegi z przeszkodami, gdzie trzeba będzie pokazać moc, siłę i charakter.

Biuro zawodów rozpocznie działalność w dniu biegu od godziny 9:00 do godziny 11:00 na podzamczu.

Zapisy na bieg poprzez LINK - zapisy startują w samo południe w środę 12 lipca, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem biegu - TUTAJ.

Udział w biegu jest bezpłatny, jednak chcących wesprzeć nasze działania prosimy o dobrowolną wpłatę na cele statutowe klubu dokonując przelwu na:

 

KB Szerszeń Oleśnica


Numer konta: Santander Bank Polska


23 1090 2415 0000 0001 5182 1835


W tytule: Darowizna na cele statutowe BMS oraz Imię i Nazwisko Zawodnika

 

Zapraszamy wszystkie dzieciaki do zakończenia wakacji na biegowo wraz z Klubem Biegacza Szerszeń Oleśnica.

 

 26/06/2023 r.

9. BIEG SZERSZENIA PRZECHODZI DO HISTORII

9. Bieg Szerszenia- Nocny Bieg Świętojański przeszedł do historii. Cieszymy się że byliście razem z nami w tym wyjątkowym dla nas dniu, dziękujemy‼️

Klikając TUTAJ znajdziecie wyniki z biegu, zapraszamy.

Wielkie podziękowania kierujemy do Pani Burmistrz Edyty Małys-Niczypor za otwarcie Biegu Szerszenia. 

Dziękujemy naszym Ambasadorkom Iwonie Bernardelli i Justynie Święty-Ersetic za to, że są z nami i promują nasz bieg‼️

Z tego miejsca pragniemy podziękować sponsorom, Miastu Oleśnica , Firmie Kerry Polska, MERITUM COB Biuro Rachunkowe oraz Firmie Telka a także naszym partnerom a więc Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy oraz Zamek Książęcy w Oleśnicy.

Dziękujemy również wolontariuszom i pilotowi a w zasadzie kolarzowi prowadzącemu bieg, Kamili za super rozgrzewkę, niezawodnemu spikerowi Jarkowi, dziękujemy policji i służbom ratowniczym za wzorowe zabezpieczenie imprezy oraz raz jeszcze Wam, biegaczom, bez Was ta jak żadna inna impreza biegowa nie mogłaby się odbyć. 

Dziękujemy Agencja Artystyczna Hegemon za wspaniały pokaz fireshow, rezerwujcie sobie termin na przyszły rok.

W imieniu prezesa dziękujemy członkom Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica za wielkie zaangażowanie i jak zwykle za kawał dobrej roboty, dziękujemy‼️

Dziękujemy i zapraszamy do Oleśnicy na Dziesiątą, Jubileuszową edycję Biegu Szerszenia mając nadzieję że ze wszystkimi atrakcjami i na bogato a więc z biesiadą, pokazem ognia oraz innymi atrakcjami.

Korzystając z okazji przypominamy że Bieg Małego Szerszenia dedykowany dla dzieci w wieku 4-12 lat odbędzie się w niedzielę 3 września na podzamczu.

 

 16/02/2023 r.

RUSZYŁY ZAPISY NA IX BIEG SZERSZENIA

Infomujemy, iż wczoraj w samo południe wystartowały zapisy na IX Bieg Szerszenia- Nocny Bieg Swietojański, który odbędzie się 24 czerwca 2023 roku tradycyjnie ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich, w tym roku czeka na Was tylko 150 pakietów startowych oraz pokaz fireshow przygotowany przez Agencję Artystyczną Hegemon.

Rywaliazacja sportowa na trasie szutrowo-asfaltowej częściowo poprowadzona alejkami Parku Książąt Oleśnickich oraz Parku nad Stawami i wodociągów odbędzie się na tradycyjnym dystansie 10 km.

Dla najlepszych zawodników jak zwykle będą czekały puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.

Współorganizatorami wydarzenia są: Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich oraz Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy. 

Zapraszamy do zapisów i wzięcia udziału w wydarzeniu, link do zapisów TUTAJ natomiast dla chcących aby zapoznać się z regulaminem zapraszamy TUTAJ.

Opłata w biegu dla pierwszych 50 zgłoszonych i opłaconych zawodników wynosi 60 zł następnie wzrasta do 10 zł i będzię obowiązywała do dnia 31 maja 2023 r, po tym terminie opłata wzrośnie do 80 zł i będzię obowiązywała do dnia 24 czerwca, w dniu startu opłata startowa również będzie wynosiła 80 zł (możliwość zapisania się i dokonania opłaty w dniu startu tylko pod warunkiem nie osiągnięcia odpowiedniej liczby startujących (150 osób) Opłata startowa nie podlega zwrotowi, istnieje natomiast możliwość scedowania opłaty na innego zawodnika.

 

 23/01/2023 r.

ZAPRASZAMY NA 5 BIEG PAMIĘCI SYBIRU

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia sportowe organizowane przez Fundację Białystok Biega, która od 2011 roku organizuje na terenie województwa podlaskiego imprezy biegowe. Najważniejsze z tych wydarzen to PKO Białystok Półmaraton oraz Bison Ultra-trail.

Fundacja wraz z Muzeum Pamięci Sybiru organizuje od 5 lat Bieg Pamięci Sybiru, który w tym roku odbędzie się w dwóch lokalizacjach:

11 lutego 2023 roku w Białymstoku oraz 18 lutego we wrocławskim lesie osobowickim.

Wyznaczony dystans biegu to ok 5 km a bieg wystartuje o godzinie 18:00. Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora - TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy notatkę prasową odnośnie wrocławskiego biegu:

18 lutego 2023 r. pobiegniemy wspólnie, aby uczcić ofiary masowych deportacji obywateli polskich na Wschód! Przed nami 5. Bieg Pamięci Sybiru we Wrocławiu.

W 1940 roku doszło do pierwszej z czterech masowych deportacji przeprowadzonych przez władze sowieckie, podczas których wywieziono na Sybir setki tysięcy obywateli polskich.

Chcąc uczcić ofiary wydarzeń sprzed ponad 80 lat i pielęgnować pamięci o nich zapraszamy na BIEG PAMIĘCI SYBIRU. Las, mrok i trasa o długości około 5 km. Każdy zawodnik otrzymuje w pakiecie opaskę techniczną, czołówkę oraz medal pamiątkowy na mecie.

Deportacje na Sybir to jedna z najpowszechniejszych sowieckich represji stosowanych wobec Polaków i obywateli polskich – całych rodzin, włącznie z dziećmi. To symbol cierpienia i poświęcenia, ale też siły woli i walki o przetrwanie.

Po wybuchu wojny i zagarnięciu przez Związek Sowiecki wschodniej połowy Polski deportowano w głąb sowieckiego imperium, głównie na Syberię i do Kazachstanu. setki tysięcy obywateli polskich. Sowieci kontynuowali deportacje Polaków także po wojnie.

Wielu deportowanych zmarło w dalekich rejonach Związku Sowieckiego na skutek głodu, chorób i pracy ponad siły. Ci, którzy wrócili, starają się ze wszech sił zachować pamięć o tragedii Sybiru.

Pobiegnijmy razem w Biegu Pamięci Sybiru, żeby pokazać, że i my pamiętamy!

 

 18/01/2023 r.

WYBIERAMY NAJŁADNIEJSZY MEDAL SEZONU 2022 - GŁOSOWANIE

W dniach 18-24 stycznia odbywa się głosowanie na najładniejszy medal sezonu 2022, głosować mogą wszyscy którzy poosiadają konto na portalu maratonypolskie.pl. 

Bardzo prosimy o oddawanie głosów na medal z ósmej edycji Biegu Szerszenia- Nocnego Biegu Świętojanskiego, głosy można oddawać klikając w link.

Dziękujemy za oddane głosy.

 

 17/01/2023 r.

WYBIERAMY NAJŁADNIEJSZY MEDAL SEZONU 2022

Portal MaratonyPolskie.pl po 2-letniej przerwie zaprasza Was?Nas (wszystkich biegaczy i nie tylko) do wzięcia udziału w głosowaniu na najładniejsze medale minionego sezonu 2022. W pierwszym etapie, który trwać będzie do wtorku, 17 stycznia, każdy z organizatorów lub upoważniona przez niego osoba może zgłosić kandydaturę swojego medalu - przesyłając jego zdjęcie na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W drugim etapie odbędzie się głosowanie, w którym nasi czytelnicy wybiorą najładniejsze medale biegowe roku 2022!
 Głosowanie odbywać się będzie w dniach 18 stycznia - 24 stycznia 2023.

Zapraszamy do głosowania i oddawania swoich głosów oczywiście na medal ósmej edycji Biegu Szerszenia. Z góry dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Po zakończeniu konkursu poinformujemy Was o wynikach.

 

 04/01/2023r.

RUSZYŁY ZAPISY NA XI EDYCJĘ TROPEM WILCZYM.

Infomujemy, iż w dniu dzisejszym w samo południe wystartowały zapisy na XI edycji biegu Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 5 marca 2023 roku tradycyjnie ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. wydarzenie odbędzie się już ósmy raz w naszym mieście, w tym roku czeka na Was tylko 100 pakietów startowych.

Bieg ma na celu przybliżenie historii i uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944- 1963. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez fundację Wolność i Demokracja, które odbędzie się jednocześnie w około 360 polskich miastacha także poza granicami kraj, łącznie pobiegnie ponad 75 tysięcy biegaczy.

Rywaliazacja sportowa na trasie szutrowo-asfaltowej częściowo poprowadzona alejkami Parku Książąt Oleśnickich odbędzie się na następujących dystansach:

- 800m - Bieg Dzieci, start godz. 11:00

- 1963m - Bieg Pamięci oraz rywalizacja zawodników Nordic Walking, start godz. 11:30

- 5km - Bieg Główny, start godz. 12:00

Dla najlepszych zawodników jak zwykle będą czekały puchary.

Współorganizatorami projekty w Oleśnicy są: Fundacja Wolność i Demokracja, Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich oraz Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy. 

Zapraszamy do zapisów i wzięcia udziału w wydarzeniu, link do zapisów TUTAJ natomiast dla chcących aby zapoznać się z regulaminem zapraszamy TUTAJ.

Opłata w biegu wynosi 60 zł na obu dystansach plus Nordic Walking (opłata startowa w dniu biegu będzie wynosiła 70 zł), opłata za Bieg Dzieci wynosi 30 zł (w dniu biegu 35 zł) pakiety we wszystkich biegach będą identyczne. Opłatę należy dokonywać tylko przelewem, nie później niż 14 dniu od daty zapisu, po upływie tego terminu zawodnik może zostać usunięty z listy startowej, możliwość dokonania opłaty w dniu startu tylko pod warunkiem nie osiągnięcia odpowiedniej liczby startujących (100 osób) Opłata startowa nie podlega zwrotowi, istnieje natomiast możliwość scedowania opłaty na innego zawodnika.

 

 02/01/2023r.

UWAGA NOWY NUMER KONTA

Szanowni Państwo informujemy, iż zmieniliśmy numer konta bankowego co jest bardzo ważną informacją odnośnie opłat startowych dotyczących organizowanych przez nasz Klub biegów.

Proszę pamietać o tym fakcie i dokładnie czytać regulamin oraz informacje na temat płatności. 

Najbliższa impraz biegowa organizowana przez KB Szerszeń odbędzie się w niedzielę 5 marca 2023 roku ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. Zapisy na Tropem Wilczym wystartują w środę 4 stycznia o godzinie 12:00, serdecznie zaprasamy. Limit zawodników 100.

 

Nowy numer konta - Santander Bank Polska, nr 

23 1090 2415 0000 0001 5182 1835

 

Wykonanie - Miłosz 2013