AKTUALNOŚCI

 16/02/2023 r.

RUSZYŁY ZAPISY NA IX BIEG SZERSZENIA

Infomujemy, iż wczoraj w samo południe wystartowały zapisy na IX Bieg Szerszenia- Nocny Bieg Swietojański, który odbędzie się 24 czerwca 2023 roku tradycyjnie ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich, w tym roku czeka na Was tylko 150 pakietów startowych oraz pokaz fireshow przygotowany przez Agencję Artystyczną Hegemon.

Rywaliazacja sportowa na trasie szutrowo-asfaltowej częściowo poprowadzona alejkami Parku Książąt Oleśnickich oraz Parku nad Stawami i wodociągów odbędzie się na tradycyjnym dystansie 10 km.

Dla najlepszych zawodników jak zwykle będą czekały puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.

Współorganizatorami wydarzenia są: Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich oraz Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy. 

Zapraszamy do zapisów i wzięcia udziału w wydarzeniu, link do zapisów TUTAJ natomiast dla chcących aby zapoznać się z regulaminem zapraszamy TUTAJ.

Opłata w biegu dla pierwszych 50 zgłoszonych i opłaconych zawodników wynosi 60 zł następnie wzrasta do 10 zł i będzię obowiązywała do dnia 31 maja 2023 r, po tym terminie opłata wzrośnie do 80 zł i będzię obowiązywała do dnia 24 czerwca, w dniu startu opłata startowa również będzie wynosiła 80 zł (możliwość zapisania się i dokonania opłaty w dniu startu tylko pod warunkiem nie osiągnięcia odpowiedniej liczby startujących (150 osób) Opłata startowa nie podlega zwrotowi, istnieje natomiast możliwość scedowania opłaty na innego zawodnika.

 

 23/01/2023 r.

ZAPRASZAMY NA 5 BIEG PAMIĘCI SYBIRU

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia sportowe organizowane przez Fundację Białystok Biega, która od 2011 roku organizuje na terenie województwa podlaskiego imprezy biegowe. Najważniejsze z tych wydarzen to PKO Białystok Półmaraton oraz Bison Ultra-trail.

Fundacja wraz z Muzeum Pamięci Sybiru organizuje od 5 lat Bieg Pamięci Sybiru, który w tym roku odbędzie się w dwóch lokalizacjach:

11 lutego 2023 roku w Białymstoku oraz 18 lutego we wrocławskim lesie osobowickim.

Wyznaczony dystans biegu to ok 5 km a bieg wystartuje o godzinie 18:00. Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora - TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy notatkę prasową odnośnie wrocławskiego biegu:

18 lutego 2023 r. pobiegniemy wspólnie, aby uczcić ofiary masowych deportacji obywateli polskich na Wschód! Przed nami 5. Bieg Pamięci Sybiru we Wrocławiu.

W 1940 roku doszło do pierwszej z czterech masowych deportacji przeprowadzonych przez władze sowieckie, podczas których wywieziono na Sybir setki tysięcy obywateli polskich.

Chcąc uczcić ofiary wydarzeń sprzed ponad 80 lat i pielęgnować pamięci o nich zapraszamy na BIEG PAMIĘCI SYBIRU. Las, mrok i trasa o długości około 5 km. Każdy zawodnik otrzymuje w pakiecie opaskę techniczną, czołówkę oraz medal pamiątkowy na mecie.

Deportacje na Sybir to jedna z najpowszechniejszych sowieckich represji stosowanych wobec Polaków i obywateli polskich – całych rodzin, włącznie z dziećmi. To symbol cierpienia i poświęcenia, ale też siły woli i walki o przetrwanie.

Po wybuchu wojny i zagarnięciu przez Związek Sowiecki wschodniej połowy Polski deportowano w głąb sowieckiego imperium, głównie na Syberię i do Kazachstanu. setki tysięcy obywateli polskich. Sowieci kontynuowali deportacje Polaków także po wojnie.

Wielu deportowanych zmarło w dalekich rejonach Związku Sowieckiego na skutek głodu, chorób i pracy ponad siły. Ci, którzy wrócili, starają się ze wszech sił zachować pamięć o tragedii Sybiru.

Pobiegnijmy razem w Biegu Pamięci Sybiru, żeby pokazać, że i my pamiętamy!

 

 18/01/2023 r.

WYBIERAMY NAJŁADNIEJSZY MEDAL SEZONU 2022 - GŁOSOWANIE

W dniach 18-24 stycznia odbywa się głosowanie na najładniejszy medal sezonu 2022, głosować mogą wszyscy którzy poosiadają konto na portalu maratonypolskie.pl. 

Bardzo prosimy o oddawanie głosów na medal z ósmej edycji Biegu Szerszenia- Nocnego Biegu Świętojanskiego, głosy można oddawać klikając w link.

Dziękujemy za oddane głosy.

 

 17/01/2023 r.

WYBIERAMY NAJŁADNIEJSZY MEDAL SEZONU 2022

Portal MaratonyPolskie.pl po 2-letniej przerwie zaprasza Was?Nas (wszystkich biegaczy i nie tylko) do wzięcia udziału w głosowaniu na najładniejsze medale minionego sezonu 2022. W pierwszym etapie, który trwać będzie do wtorku, 17 stycznia, każdy z organizatorów lub upoważniona przez niego osoba może zgłosić kandydaturę swojego medalu - przesyłając jego zdjęcie na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W drugim etapie odbędzie się głosowanie, w którym nasi czytelnicy wybiorą najładniejsze medale biegowe roku 2022!
 Głosowanie odbywać się będzie w dniach 18 stycznia - 24 stycznia 2023.

Zapraszamy do głosowania i oddawania swoich głosów oczywiście na medal ósmej edycji Biegu Szerszenia. Z góry dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Po zakończeniu konkursu poinformujemy Was o wynikach.

 

 04/01/2023r.

RUSZYŁY ZAPISY NA XI EDYCJĘ TROPEM WILCZYM.

Infomujemy, iż w dniu dzisejszym w samo południe wystartowały zapisy na XI edycji biegu Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 5 marca 2023 roku tradycyjnie ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. wydarzenie odbędzie się już ósmy raz w naszym mieście, w tym roku czeka na Was tylko 100 pakietów startowych.

Bieg ma na celu przybliżenie historii i uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944- 1963. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez fundację Wolność i Demokracja, które odbędzie się jednocześnie w około 360 polskich miastacha także poza granicami kraj, łącznie pobiegnie ponad 75 tysięcy biegaczy.

Rywaliazacja sportowa na trasie szutrowo-asfaltowej częściowo poprowadzona alejkami pParku Książąt Oleśnickich odbędzie się na następujących dystansach:

- 800m - Bieg Dzieci, start godz. 11:00

- 1963m - Bieg Pamięci oraz rywalizacja zawodników Nordic Walking, start godz. 11:30

- 5km - Bieg Główny, start godz. 12:00

Dla najlepszych zawodników jak zwykle będą czekały puchary.

Współorganizatorami projekty w Oleśnicy są: Fundacja Wolność i Demokracja, Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich oraz Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy. 

Zapraszamy do zapisów i wzięcia udziału w wydarzeniu, link do zapisów TUTAJ natomiast dla chcących aby zapoznać się z regulaminem zapraszamy TUTAJ.

Opłata w biegu wynosi 60 zł na obu dystansach plus Nordic Walking (opłata startowa w dniu biegu będzie wynosiła 70 zł), opłata za Bieg Dzieci wynosi 30 zł (w dniu biegu 35 zł) pakiety we wszystkich biegach będą identyczne. Opłatę należy dokonywać tylko przelewem, nie później niż 14 dniu od daty zapisu, po upływie tego terminu zawodnik może zostać usunięty z listy startowej, możliwość dokonania opłaty w dniu startu tylko pod warunkiem nie osiągnięcia odpowiedniej liczby startujących (100 osób) Opłata startowa nie podlega zwrotowi, istnieje natomiast możliwość scedowania opłaty na innego zawodnika.

 

 02/01/2023r.

UWAGA NOWY NUMER KONTA

Szanowni Państwo informujemy, iż zmieniliśmy numer konta bankowego co jest bardzo ważną informacją odnośnie opłat startowych dotyczących organizowanych przez nasz Klub biegów.

Proszę pamietać o tym fakcie i dokładnie czytać regulamin oraz informacje na temat płatności. 

Najbliższa impraz biegowa organizowana przez KB Szerszeń odbędzie się w niedzielę 5 marca 2023 roku ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. Zapisy na Tropem Wilczym wystartują w środę 4 stycznia o godzinie 12:00, serdecznie zaprasamy. Limit zawodników 100.

 

Nowy numer konta - Santander Bank Polska, nr 

23 1090 2415 0000 0001 5182 1835

 

Wykonanie - Miłosz 2013